czwartek, 4 grudnia 2014

Jak zdobyc wiecej energii do dzialania ?

Hej hej ! 
Jak wam mija dzień? Wy też od jakiegoś czasu czujecie się osłabieni,bez siły i chęci do działania? To zmobilizowało mnie to napisania tej notatki. Hmm, więc co możemy zrobić, aby zdobyć więcej energii oraz gotowości do zrobienia czegoś dla siebie? Klika propozycji znajdziecie w rozwinięciu :) 
Zapraszam !


1) Aktywność fizyczna

Przede wszystkim daje nam masę energii i odpręża. Gdy będziemy ćwiczyły chociażby te 15-20 minut 4 razy w tygodniu podniesie się nasza odporność oraz zyskamy świetną,zdrową sylwetkę. Jeżeli macie psa to macie okazję, żeby np. pobiegać. Uszczęśliwisz nie tylko siebie, ale również swojego pupila :). Gdy nie macie takich możliwości wystarczy iść na krótki spacer, dzięki któremu nie tylko się dotlenisz,ale da ci dawkę euforii na wiele godzin !


2) Odpowiednia dieta

Ważne jest to, aby :

Jeść regularnie; musimy pamiętać to,żeby jeść posiłki o stałych godzinach. Jeżeli będziemy robić przeciwnie to nasz organizm będzie rozregulowany. Będzie to skutkiem przybierania na wadze, a tego nie chcemy prawda ? 

Warzywa i owoce to twoi przyjaciele; nie możemy być tylko ludźmi mięsożernymi, musimy pamiętać,żeby zjeść choć jedno warzywo/owoc dziennie. Mają duży zasób witamin, są smaczne, a przede wszystkim ZDROWE !

Jeść słodycze z umiarem; zapewne kochasz słodycze tak jak i ja, ale należy pamiętać,że duża ilość szkodzi. Zamiast nich zastąpmy je owocami i wyjdzie nam to na lepsze 

Unikamy alkoholu i papierosów; jesteśmy w takim wieku,że na pewno większość z nas już spróbowała tych świństw. Oczywiście, że pierwszy raz musi być, ale jeżeli ma nam to zaszkodzić to trzeba z tym skończyć. Pod żadnym pozorem nie da nam to energii. Jedynie co może nam dać alkohol i papierosy to to,że zniszczymy samych siebie.

Jesteś tym co jesz; na półkach w sklepie znajdziemy ogromy zasób różnego rodzaju produktów.Należy jednak pamiętać,że większość z nich to sama chemia. Więc od dziś czytamy etykietki dziewczyny ! ;)


3) Nawadnianie 

Nasz organizm składa się głównie wody. Niestety mało z nas wie, że należy pić jak najwięcej płynów dziennie. Gdy mamy zbyt małą ilość wody w organizmie odczuwamy bóle głowy,rozdrażnienie,złe samopoczucie,brak sił,spadek koncentracji oraz osłabienie. Dla niektórych ( w tym mnie ) ciężko się przyzwyczaić do ciągłego picia płynów. Piję znacznie mniej i odczuwał te złe skutki, które napisałam wyżej. Więc od dziś pijemy więcej wody ! 


4) Sen i odpoczynek 

Jest niezbędny. W trakcie snu wszystko się regeneruje. Odpowiedni sen daje niezłą porcję energii na cały dzień pracy, więc dziś połóż się szybciej spać :)


5) Otaczanie się optymistami 

Musimy pamiętać, aby unikać ludzi pesymistycznych,wiecznie narzekających na cały świat. To wcale dobrze nam nie służy, bo przez to sami możemy się tacy stać. Od dziś patrzymy na świat przez różowe okularyTrzymajcie się ♥ !


7 komentarzy:

 1. Piękny blog :)
  Zapraszam do mnie

  http://my-ewerything.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ekstra post! zachecado dzialana zacheca!
  http://zyciowa-salatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne porady ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie <3
  http://crazystrawberryxd.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny blog

  - http://laninatosia.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń